Aktuality

RESTAURACE "TISKÁRNA" před dokončením

31.10.2017

Ke svému dokončení se blíží interiér restaurace "Tiskárna", který je zakomponovaný do spletité dispozice historického domu na Praze 1. Tradičně pojaté interiéry navozují atmosféru "moderní" české pivnice, inspirovanou vzorem klasických českých pivnic. Střídmé materiály a jednoduché tvary pak respektují podstatu interiérů klasicistního domu.

PAVILON H1 před dokončením

30.10.2017

Ke svému dokončení se blíží stavba pavilonu H1 na kraji areálu Thomayerovy nemocnice v Krči. Pavilon je umístěn ve stopě a objemu původního provizorního objektu nemocnice, jehož technický stav byl již nevyhovující. Nosnou konstrukci pavilonu tvoří ocelové "kontejnerové" moduly, které jsou opláštěné perforovaným vlnitým plechem.

kde nás najdete :

1.01.2017

Od 1.1.2017 se nacházíme zpět na naší domovské adrese :

Pernerova 659/31a

186 00 PRAHA 8

SPORTOVNÍ DEN KARLÍNBLOK

8.06.2016

Brzy ráno v pátek dne 3. června 2016 vyrazila z Prahy početná skupina členů týmu KARLÍNBLOK směrem na severovýchod, do přírody. Cílem byla lokalita Malá Skála, kde jsme strávili celý den na hladině řeky Jizery. Sportovní výkon architektů a inženýrů Karlínbloku byl večer zakončen přátelským posezením u kytary. Za zpěvu písní jsme si připomněli první rok trvání našeho nového studia. Po návratu zpět do Prahy jsme si všichni slíbili, že výlet určitě příští rok zopakujeme!

NOVÉ "SUPERNEMOCNICE" V DÁNSKU

11.04.2016

Architekti Karlínbloku se ve dnech 4. 4. – 5. 4. 2016 účastnili exkurze do Dánska a Švédska spojené s prezentací plánovaných nebo právě realizovaných projektů veřejného zdravotnictví. Zástupce Nyt Hospital Herlev (Kopenhagen, DK), architekt Jesper Myhr nás seznámil s projektem a průběhem výstavby jednoho z budoucích komplexů, které by se měly v budoucnu stát základním elementem zdravotné péče v Dánsku – „superhospital“ Nyt Hospital Herlev. Dalšími prezentovanými nemocničními stavbami byl další nový „superhospital“ Odense University Hospital, nová psychiatrická klinika nemocnice v Aabenraa a mnoho dalších zajímavých zdravotnických projektů zpracovanými v architektonické kanceláři White arkitekter A/S. Přínosná a inspirativní byla diskuse se zástupcem kanceláře, architektem Andersem Danoe. Za možnost zúčastnit se děkujeme organizátorovi exkurze - společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Ecophon.

DOKONČENÍ DĚTSKÉ SKUPINY

11.04.2016

Ke konci března byla úspěšně dokončena realizace dětské skupiny ministerstva financí na adrese Letenská 9. Přes veškerá úskalí, která s sebou přináší rekonstrukce historického objektu, se zamýšlený architektonický koncept zdařil: Vestavný víceúčelový Smartbox v sobě funkčně integruje vstupy do zázemí dětské skupiny a různé úložné prostory, aby byl maximálně uvolněn prostor denních místností ve prospěch potřeby dětí. Žlutý smartbox společně s tmavě šedou podlahou se tak v prostoru jasně vymezují vůči vnějšímu obrysu historického domu. Přejeme dětem, aby byly v nové dětské skupině spokojené a aby jim prostor dobře sloužil.

ROSUM SMART OFFICES - BRATISLAVA SK

7.03.2016

Hrubá stavba železobetonového skeletu je před svým dokončením, v současné době probíhá vzorkování fasády obou kancelářských věží a mezilehlého objektu parkovacího domu. Severní a jižní věž od sebe odliší dva odstíny matného Alucobondu - světle šedý a antracitový. Kontrolních dnů na stavbě se účastní zástupci investora, manažer projektu ing. Zdeněk Pelinka ze společnosti OBERMEYER HELIKA, a.s. a za autory architektonického návrhu akad. arch. Vladimír Kružík - KARLÍNBLOK, s.r.o. Během posledního kontrolního den byly odsouhlaseny mock-upy fasád a posuzovány byl provedené plochy z pohledového betonu. Dokončení stavby se očekává v druhé polovině tohoto roku, administartivní komplex nabídne celkem cca 22.000 metrů čtverčních kancelářských ploch nejvyššího standardu.

Ministerstvo financí - Dětská skupina

23.02.2016

Rekonstrukce prostor pro novou dětskou skupinu Ministerstva financí se blíží do svého poločasu. Bourací práce vystřídaly hrubé práce - štukování, hrubé podlahy a instalace sádrokartónů. Odstraněním původních středových bytových stěn v interiéru výrazně přibylo denního světla, celý prostor se nadechl a prosvětlil. V příštím týdnu se v prostoru začne rýsovat silueta vnitřní nábytkové vestavby s úložnými prostory a zázemím pro dětskou skupinu. Dokončení rekonstrukce je plánované na březen 2016.

KARLÍNBLOK OPENING PARTY

17.09.2015

Dne 17. září 2015 byla oficiálně zahájena činnost studia KARLÍNBLOK ARCHITEKTI & PROJEKTANTI v Pernerově ulici 31/a v Praze, Karlíně, nedaleko od Karlínského náměstí.

Opening party konaná v prostorách studia se protáhla od odpoledních hodin do pozdního večera. Symbolicky byly pokřtěny nové prostory KARLÍNBLOKU v budově bývalých elektrotechnických závodů Františka Křižíka -  kdysi jedné z prvních obecních elektráren v Čechách. Diskutovalo se o budoucích plánech studia, o nových zakázkách a projektech ale také se spolu s bývalými profesními kolegy vzpomínalo na to, co založení nového studia předcházelo.

Účastníci setkání - členové týmu KARLÍNBLOK a pozvaní hosté - popřáli novému studiu hodně pracovních úspěchů.